Dnes je Piatok 29. mája 2020, meniny má Vilma a zajtra Ferdinand.

Domov sociálnych služieb
KAMPINO
Haanova č. 36 - 38


Našim zriaďovateľom je
Bratislavský samosprávny kraj

VOĽNÝ ČAS (ZÁUJMOVÉ ČINNOSTI) -> NAPÍSALI KLIENTI

Tvorivý workshop – maľba na sklo

V jedno pekné ráno, presnejšie 22.11. 2012 o 9-tej hodine sa to celé začalo. My Kampiňáci sme si pripravili tvorivý workshop - maľovanie na sklo a pozvali sme medzi nás našich hostí, kamarátov z iných zariadení sociálnych služieb, aby sme ich naučili našu obľúbenú techniku - maľovanie na sklo. Záujem o tvorivé dopoľudnie bol veľký – pracovnou návštěvou nás poctilo 22 ľudí z rôznych zariadení: DSS Rosa, DSS Rača, DSS Javorinská, DSS Lipského, DSS Stupava, DSS Rozsutec, DSS Pezinok. Úžasná atmosféra sa vytvorila už pri prvom oznámení, pretože naši hostia prišli medzi nás s veľkým pracovným elánom a chuťou naučiť sa niečo nové. Bol to dobrý štart do práce. Pracovali sme v niekoľkých pracovných etapách. Najprv sme na výkres kontúrovacou farbou nakreslili okraje obrázku a potom doň nanášali farby na sklo. Popritom sme si spríjemnili chvíle občerstvením, ktoré pre hostí pripravili naši klienti. Zhovárali sme sa o zaujímavých veciach, vymieňali si skúsenosti. Nášho workshopu sa zúčastnili aj veselé dámy z DSS Rača, ktoré navštevujú spevácky krúžok u svojej zbormajsterky :-), a tak nám pracovnú atmosféru zpestrili krásnymi a uchu lahodiacimi ľudovými pesničkami. V druhej časti nášho workshopu sme už pracovali s vyrezávanými sklíčkami, na ktoré sme nanášali farby speciálne určené na sklo. Neskôr sme maľovali na sklenené svietniky, vázy, flaše a niektorí si vyskúšali maľovať aj na vianočné gule. Fantázii sa medze nekládli a tak si naši hostia odniesli niekoľko zaujímavých, vlastnoručne vyrobených dekoračních predmetov.

Bolo nám cťou spoznať tak pozitívne naladených a šikovných ľudí. Veríme, že sa najbližšie opäť uvidíme.

Autori článku - klienti a zamestnanci DSS Kampino

Deň „Dobrovoľníctva“, 21. 9. 2012

V piatok, 21. 9. 2012, sme išli do AKROPOLISU, O.Z.- kresliť na kamene. Keď sme vystúpili z autobusu, natrafili sme na psíkov- bieleho a čierneho. Vycvičení boli na canisterapiu. Boli veľmi prítulní a tak sme sa s nimi odfotili.

Keď sme prišli do AKROPOLISU, boli sme milo prekvapení. Čakalo nás občerstvenie- koláče, chlebíčky aj kávička. Pohostili a išli sme sa do druhej miestnosti. Boli tam pripravené kamene a štetce. Vybrali sme si kamene, namiešali farby a začali sme tvoriť.

Katka Barboráková si vybrala fialovú. Zmiešala ju s bielou a vznikla prekrásna ružová farba, ktorá očarila aj Milana Jakla a začali tvoriť. Vytvorili sme niekoľko prekrásnych kamienkov. Maľovali sme na ne kvety, lepili motýle a rybky. Peťo Záhradský si vybral kamene- okruhliaky, ktoré mu pripomínali lienky. Pomaľoval ich a boli krásne ako sestričky. Monika Murínová si vybrala veľký kameň. Pomaľovala ich rôznymi farbami a vznikol pestrý kameň. Teta Vierka nakreslila na kameň kvietky. Darilo sa jej, výsledok bol dokonalý. Teta Táňa si vybrala kameň v tvare sliepky a tak ho aj vymaľovala. Kamienok bol milý. Sliepočka mala na sebe kvietky.

Prežili sme pekný deň v spoločnosti milých ľudí. Ďakujeme a určite sa ešte radi vrátime.

Katka, Milan, Peter, Monika, teta Vierka, teta Táňa.

 

Naša výstava Kampino Art (19.4 - 3.5.2012)

Celé sa to začalo takto. Rozhodli sme sa urobiť výstavu našich kampiňáckych obrazov, ktoré sme namaľovali. Začali sme s tetou Ankou kresliť, vytvárať obrázky. Išlo nám to ľahko lebo nás to bavilo. Páčilo sa nám, že to bolo také živé, farebné, veselé. Okrem maľovania sme lepili kúsky látky na obrazy, aby boli pekné. Keď sme mali práce hotové, mohli sme ich odniesť na výstavu. Na našu výstavu sme pozvali aj rodičov - vytvorili sme pre nich plagát, ktorý sme dali dole na nástenku, aby si každý mohol prečítať, kde bude naša výstava. Pekne sme sa obliekli a potom šup na otvorenie výstavy. Bolo nás tam dosť, teta organizátorka mala príhovor, aj naša pani riaditeľka Janka, teta Anka a aj my - Silvika Segešová, Katka Barboráková, Barborka Neuschlová. Rozprávali sme o tom ako sa nám maľovalo. Bola s nami aj teta Marianka, Riško, Nikolka a Tomáš. Prišla nás podporiť Robkova mamina, Silvikin ocino, Milankova sestra, Rajkova teta. Páčilo sa nám ako sme sa fotili, pohostenie bolo tiež dobré.

„Mne Barborke sa páčilo slnko, ktoré som namaľovala. Mala som z neho radosť.“ Silvika hodnotí výstavu: „Páčilo sa mi ako sme si prezerali všetky obrázky“. Robkovi sa výstava páčila pretože bola veľmi veselá. Všetci spolu sme sa pekne rozprávali. Rozlúčili sme sa a vrátili do Kampina. Počas večera sme ešte spomínali na pekne strávený dník.

Autori článku: Katka Barboráková Robko Fatura Robko Gondek Katka Horňačiková Milan Jakl Rajmund Knopp Marián Kuka Barborka Neuschlová Silvia Segešová

Deň detí v Kampine

„Nesnívajme svoj život, ale žime svoje sny“.

Práve týmto mottom by sme mohli vystihnúť našu kampiňácku akciu, ktorá bola oslavou Dňa detí. Do programu sa zapojili všetci, či už svojou pomocou pri prípravách, milým úsmevom, objatím, súťažením, spevom, tancom. Posledný májový deň patril nám všetkým. Pozvali sme medzi nás aj našich kamarátov. Okrem iného naše pozvanie prijala aj speváčka Kristína, jej pesničky často počúvame, tancujeme na ne a našim veľkým snom bolo ju spoznať aj osobne. Keďže názor našich klientov je pre nás veľmi dôležitý, spýtali sme sa niektorých z nich ako hodnotia túto akciu, čo si z nej odnášajú. Ponúkame Vám názory niektorých z nich:

Barborka: „Páčila sa mi speváčka Kristínka, ako sme hľadali poklad, fúkali balóny. Tancovala som a bolo veselo. Starala som sa aj o kamaráta Štefana. Páčilo sa mi ako sme sa  fotili."

Robko G.: „Spieval som Čaba neblázni, Ovocníčkov. Tancoval som so Zuzkou a bolo to pekné. Počúval som Kristínku, papal guláš, žemľu, koláčiky.“

Maroško K.: „Pili sme džúsik, počúvali sme Jacksona, spievala nám Kristína, jedli sme koláče, bola zábava, vystupoval som a veľmi sa mi páčilo.“

Katka B.: „Mala som výborný deň, dávali sme druhým deťom súťaže. Deti z iných škôl nám zarecitovali, zaspievali. Dostali sme koláče, guláš. Poobliekali sme sa a pekne privítali Kristínu. Ja som aj spievala a dostala podpis od speváčky. Aj sme sa fotili s Kristínkou, odovzdali je darček."

Milan: „Dal som Kristínke veľký kvet, podpísala moje cédéčka, skoro som plakal lebo som bol smutný, že musela od nás odísť. Páčil sa mi jej koncert. Bavili ma pečiatky, ktoré sme dávali na stanovišti, kde sa hladal poklad. Chutil mi guláš, koláče. Príjemné bolo vítanie Kristíny. Zábava bola pekná. Spieval som aj spolu s Katkou, Rajkom, Marošom.“

Autori článku: Robko Gondek, Milan Jakl, Katka Horňačiková, Katka Barboráková, Barborka Neuschlová, Rajmund Knopp, Robko Fatura, Marián Kuka, Roland Furst.

---

Náš spoločný výlet na Kačín

Minulú sobotu sme sa my Kampiňáci vybrali na výlet. Našim cieľom bolo čarovné miesto akým je práve Kačín. Už týždeň vopred sme o tom rozprávali, boli plní zvedavosti, radosti, spomienok z minulého výletu a túžob z toho, torý nás práve čakal. Tešili sme sa aj na kamarátov, ktorých sme tam túžili stretnúť. Ráno sme sa vychystali, zozbierali posádku nadšencov a hopsa na výlet. O samotnej akcii Vám porozprávajú naši Kampiňáci, ktorých sme oslovili.

Barborka: „Výlet sa mi páčil, stretla som kamaráta Števka, mala som veľkú radosť. Jedli sme guláš, mali sme malinovku, súťažili a tancovali. Bola s nami aj teta Majka, Marianka, ujo Roman, Nikolka."

Katka: „Bola nám dobre, namaľovali nám tváre, to sa mi veľmi páčilo. Súťažili sme, papali sme párky, tancovali sme, bola tam pekná hudba. Páčilo sa mi ako som tancovala s Milankom. V lese sme sa boli prejsť do prírody. Spravili sme si fotky. Dostali sme aj hokejový dres a loptu. Mala som namaľovanú tvár- taký pekný motýlik s ligotkami.“

Milan: „Na Kačíne sa mi páčil tanec, bolo tam dobré jedlo. Bola s nami aj teta Marianka, Nika, Juditka. Dostal som loptu, hokejový dres, z ktorého mám radosť. Už som ho mal aj na sebe. Guláš mi chutil. Namaľovali mi tvár, vyzeral som ako Batman."

Marián: „Dostal som peknú vestu, ktorú nosím na sebe. Aj čiapka ma potešila. Tancoval som s Mariankou. Papali sme guláš, špekačku sme si na ohníku opiekli. Chutila mi aj malinovka. Mal som namaľovanú tvár ako Batman aj spolu s Milanom. Dostal som peknú loptu, mám ju v izbičke.“

© 2020 www.kampino.sk